Studia podyplomowe BHP, przygotowują uczestników do pełnienia obowiązków pracownika służby bezpieczeństwa i higieny pracy, poprzez zapoznanie ich z aktualną wiedzą w zakresie kształtowania bezpiecznych warunków pracy oraz podniesienie kwalifikacji osób zatrudnionych w służbach BHP.
Studia w zakresie BHP, wyposażą uczestników w kwalifikacje potrzebne przy realizowaniu zadań służby BHP zgodnie ze znowelizowanym Rozporządzeniem Rady Ministrów w spr. służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U z 2004 r nr. 246 poz. 2468) przez osoby aktualnie zatrudnione w służbach BHP, oraz osoby pragnące podjąć pracę na stanowiskach inspektorów BHP.
Ponadto studia przygotowują absolwentów studiów do uzyskania odpowiedniej wiedzy z zakresu problematyki BHP w środowisku pracy. Podyplomówka BHP stanowi solidne przygotowanie dla osób, które chcą w przyszłości zdobyć uprawnienia inspektora BHP.
Na studia podyplomowe online w zakresie Bezpieczeństwa i higieny pracy zapraszamy osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich).
Studia podyplomowe Bezpieczeństwo i higiena pracy dedykujemy osobom pracującym w służbach BHP oraz osobom, zamierzający uzyskać nowe kwalifikacje w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Studia podyplomowe Bezpieczeństwo i higiena pracy obejmują następujące zagadnienia:
- Prawna ochrona pracy
- Materialne środowisko pracy
- Organizacja stanowiska pracy
- Bezpieczeństwo maszyn i urządzeń technicznych
- Obiekty budowlane i pomieszczenia pracy
- Wypadki przy pracy i choroby zawodowe
- Systemy zarządzania bezpieczeństwem pracy
- Psychologia i socjologia pracy – zagadnienia podstawowe
- Ochrona przeciwpożarowa, zagrożenia wybuchem
- Pierwsza pomoc przedmedyczna
- Systemy zarządzania jakością
- Organizacja i metody pracy służby BHP
- Metodyka szkoleń BHP
- Egzamin końcowy
2 semestry
Dr Agnieszka Bulska
Wśród naszej kadry prowadzącej zajęcia na studiach podyplomowych Bezpieczeństwo i higiena pracy znajdują się pracownicy akademiccy, praktycy z długoletnimi stażami pracy w służbie BHP.
- podpisana kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
- oświadczenie o zgodności danych (dostępny w WPS po rejestracji)
- umowa (dostępna w WPS po rejestracji)
Najważniejsze informacje o kierunku:
- gwarancja stałej ceny
- nacisk na zajęcia praktyczne- profesjonalna kadra pedagogiczna
- zajęcia stacjonarne realizowane w postaci webinarów na Platformie Zdalnego Nauczania
Organizatorem kształcenia jest Centrum Kształcenia Podyplomowego, Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi, we współpracy z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym.
Egzamin końcowy odbędzie się stacjonarnie w AHE w Łodzi.
INFORMACJE DODATKOWE
Czy po ukończeniu studiów podyplomowych z zakresu BHP mogę prowadzić szkolenia?
Organizator szkolenia, zgodnie z Rozporządzeniem § 5 Rady Ministrów z dnia 2 września 1997r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 109, poz. 704 z późn. zm.) jest obowiązany zapewnić:
- programy poszczególnych rodzajów szkolenia opracowane dla określonych grup stanowisk,
- programy szkolenia instruktorów w zakresie metod prowadzenia instruktażu – w przypadku prowadzenia takiego szkolenia,
- wykładowców i instruktorów posiadających zasób wiedzy, doświadczenie zawodowe i przygotowanie dydaktyczne zapewniające właściwą realizację programów szkolenia,
- odpowiednie warunki lokalowe do prowadzenia działalności szkoleniowej,
- wyposażenie dydaktyczne niezbędne do właściwej realizacji programów szkolenia,
- właściwy przebieg szkolenia oraz prowadzenie dokumentacji w postaci programów szkolenia, dzienników zajęć, protokołów przebiegu egzaminów i rejestru wydanych zaświadczeń.
Jeżeli pracownik służby bhp będący organizatorem szkolenia spełni powyższe wymagania, nie ma przeciwwskazań, aby przeprowadzał – w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej – takie szkolenia.
Nasza oferta w zakresie BHP, wyposaży uczestników w kwalifikacje potrzebne przy realizowaniu zadań służby BHP zgodnie ze znowelizowanym Rozporządzeniem Rady Ministrów w spr. służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U z 2004 r nr. 246 poz. 2468).
Rekrutacja na wszystkie kierunki w ofercie CKP prowadzona jest dwa razy w roku:
- Rekrutacja na semestr zimowy - zapisy prowadzone w miesiącach czerwiec-wrzesień, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec października/początek listopada
- Rekrutacja na semestr letni - zapisy prowadzone w miesiącach styczeń-luty, planowany termin rozpoczęcia zajęć koniec marca/początek kwietnia.